Udhėrrėfyes - Njoftime tė dobisme


Zgjedhje e shpejtė: Kapėrce nė tekst | Pasqyra e lėndės

Ndodhesh nė: Udhėrrėfyes > Njoftime tė dobisme

Lexo kėtė faqe nė: Italian | Anglisht | Frėngjisht | Arabisht | Rusisht | Shqip |


7. NJOFTIME TĖ DOBISME

 1. Tė huajt dhe drejtėsia
  1. Si tė sillesh nė rast arrestimi, ndalimi, bastisjeje
  2. Mbrojtėsi (avokati)
  3. Mbrojtėsi gratis
  4. Veprime kundėr diskriminimit
  5. Krimi i diskriminimit
 2. Ndėrmjetėsi kulturor
 3. Mėnyrė tė pjesmarrjes
  1. Ē'ėshtė kėshilli komunal
  2. Kėshilltari komunal shtesė
  3. Tė huaj tė ftuar nė kėshillin komunal
  4. Kėshilli i tė huajve
  5. Fondi kombėtar pėr politikat e emigracionit