Udhėrrėfyes - Shėndeti


Zgjedhje e shpejtė: Kapėrce nė tekst | Pasqyra e lėndės

Ndodhesh nė: Udhėrrėfyes > Shėndeti

Lexo kėtė faqe nė: Italian | Anglisht | Frėngjisht | Arabisht | Rusisht | Shqip |


5. SHĖNDETI

 1. Tė huajt me leje qėndrimi tė rregullt
  1. Regjistrimi nė shėrbimin shėndetsor kombėtar
  2. Regjistrimi i detyrueshėm pėr ēdo tip statusi
 2. Tė huaj nė pritje tė rregullimit
 3. Tė huajt pa leje qėndrimi
 4. Si realizohet shėrbimi shėndetsor
  1. Mjeku i familjes
  2. Ilaēet
  3. Spitalet
  4. Tė drejtat e tė sėmurit
  5. Tė drejtat e kėrkuesit tė shėrbimėve shėndetsore
 5. Vaksinimet
 6. Shėrbimet nė frosinone
  1. Konsultorja familjare
  2. Kurimi i SIDA-s
  3. Shėrimi i tuberkulozit
  4. Sherbimet e departimentit 3D
  5. Konsultorja multietnike
  6. U.O. te denuar dhe ish te denuar