Udhėrrėfyes - Pensionet dhe asistenca


Zgjedhje e shpejtė: Kapėrce nė tekst | Pasqyra e lėndės

Ndodhesh nė: Udhėrrėfyes > Pensionet dhe asistenca

Lexo kėtė faqe nė: Italian | Anglisht | Frėngjisht | Arabisht | Rusisht | Shqip |


4. PENSIONET DHE ASISTENCA

 1. Trajtimi i pensioneve
  1. Pensionet e pleqerisė
  2. Pensionet e parakohshme
  3. Pensionet pėr familjarėt e tė vdekurit pensionist
  4. Pensionet pėr tė paaftėt
  5. Pensione tė pleqėrisė kontributive
  6. Pagesė papunėsie
 2. Tutelimi i te dretave te punonjesve
  1. Sindikatat
  2. Institutet e patronazhit